woln

WOLNOŚĆ FINANSOWA WG Roberta T. Kiyosaki

Książka „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” Robert T. Kiyosaki to pierwsza i, jak na razie, najważniejsza , moja lektura dotycząca finansów.

 

Jak zostać milionerem?

„Bogaty Ojciec Biedny Ojcie” – Robrt T. Kiyosaki.

 

 

Autor podważył dotychczasowe poglądy milionów ludzi na całym świecie i zmienił ich sposób myślenia o pieniądzach. Jego spojrzenie na tę dziedzinę i inwestowanie jest często sprzeczne z popularnymi poglądami, a on zasłużył sobie na swoją reputację. Słynie z bezpośredniego stylu i kontrowersyjnych opinii.

 

Na całym świecie jest uznawany za gorącego orędownika edukacji finansowej. Uważa on, że głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, ze mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Tak więc uczymy się pracować dla pieniędzy, ale nic nie wiemy o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas. 

 

 

Urlop w Chorwacji

Chorwacja 2017 – MAKARSKA

 

Wolność finansowa, w skrócie jest, to umiejętność dzięki której nie trzeba pracować, a pieniądze i tak wpływają do naszej kieszeni. Czyli mamy przychód pasywny. Kluczem do wolności finansowej i wielkiego majątku jest nic innego, jak możliwości i umiejętności człowieka pozwalające dokonać zamiany przychodu z pensji na przychód pasywny i (lub) przychód z portfela inwestycyjnego.  

 

Dla mnie  wolność finansowa jest równoznaczna z wolnością. A kto nie chciałby być wolny? Chyba każdy. A ja na pewno i właśnie do tego dążę! Jest to moim celem i mam zamiar go spełnić w niedalekiej przyszłości!

 

 

wyspy kanaryjskie urlop

Majerszczaki 🙂

 

 

Może to co tu napisałam nie brzmi dla ciebie zrozumiale? Bardzo możliwe. Dlatego gorąco zachęcam Cię do przeczytania tej książki „od deski do deski”. Jest w niej wszystko dokładnie wyjaśnione. Między innymi co to są AKTYWA a co PASYWA. Co wkłada pieniądze do naszej kieszeni, a co nam je wyciąga! 

 

 

Miłej lektury, DoraZadziora!

 


 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *