Turbo Spalanie jest to trening. Są tam ćwiczenia cardio i turbo. 

Chciałabym Wam przedstawić moje ostatnie odkrycie! Trening turbo spalanie, który przedstawiła mi Iza .

Trening jest po prostu PETARDĄ dla mnie! 

 

 

 

Nie jestem specjalistką od ćwiczeń, ale w skrócie trening CARDIO  jest treningiem wytrzymałościowym. Taka forma ćwiczeń ma na celu poprawić wydolności serca. Polecana jest wszystkim osobom, bez względu na wiek czy poziom wydolności fizycznej. A o serce trzeba dbać, żeby służyło nam jak najdłużej!

 

Natomiast TURBO szybka spala tkankę tłuszczową. Tego typu ćwiczenia są dość wymagające, dlatego nie są polecane dla osób, które dopiero rozpoczynają aktywność fizyczną. Na początek zaleca się inny, lżejszy plan treningowy. 

 

 

ewa chodakowska

SKALPEL

 

We wpisie „POKOCHAJ SIEBIE” wspomniałam,  że ja zaczynałam od SKALPELA Ewy Chodakowskiej. Myślę, że na początek jest to super opcja, ponieważ angażuje wszystkie mięśnie, jest rozgrzewka oraz ćwiczenia rozciągające na koniec. Jest to super trening dla osób, które nie dość, że są początkujące to nie lubią skakać, biegać itp.

Z racji tego, ze nigdy nie lubiłam ćwiczyć, na samą myśl o ćwiczeniach, w których trzeba podskakiwać robiło mi się słabo 😉 

Dlatego to był mój pierwszy i jedyny plan treningowy, który wykonywałam przez 9 miesięcy. Gdy już na dobre zabrałam się za ćwiczenia dodałam kolejny trening. Tym razem już oficjalnie 🙂 kupiłam płytę SLIM FIT. Też Chodakowskiej. Jest już bardziej wymagający i dłuższy. Na początku też nie dałam rady! Bo jednak caly czas pracowałam tymi samymi mięśniami, a teraz zmiana. Nie było to takie „hop siup” jakby się mogło wydawać. Ale z czasem szło mi coraz lepiej. Próbowałam w między czasie np. KILER. Ale za długi (45 minut) i nie dawałam rady.

 

 

 

chodakowska ewa

KILER

 

 

Aż pewnego dnia przeczytałam na INSTAGRAMIE post o ćwiczeniach. Iza opisała tam właśnie trening TURBO SPALANIE. Trening prowadzi Luiza Avagyan. Na początku pomyślałam, że to nie dla mnie. Jakieś skoki, podskoki i inne takie odpadają. Ale, szukając urozmaicenia, spróbowałam. 20 minut mogę poświęcić. I co?!

 

 

MEGA TRENING! Padłam i nie mogłam powstać! Leżałam na podłodze przez chyba 15 minut ;):)

 

 

Ale satysfakcja była ogromna! A na dodatek po zakończonym treningu czułam, że wszystkie moje mięśnie pracowały! Na drugi dzień oczywiście były zakwasy, czyli trening udany. Następnym krokiem był trening TURBO SPALANIE 2. W sumie nie wiem, czy jest on trudniejszy, czy to tylko taka nazwa. Ale mi przypadł do gustu bardziej. 

 

 

 

 

Największym atutem tych treningów jest CZAS. Wiadomo, że obecnie CZAS JEST NAJDROŻSZĄ WALUTĄ ! Każdy ma go za mało. A ten, kto nie ma takiego problemu, jest szczęściarzem! Trwają tylko 20 minut, czyli nie ma wymówek! Myślę, że tyle każdy może wygospodarować. Dlatego polecam te treningi z serca. Dla osób zabieganych lub takich, które nie lubią długich treningów, jak JA.

 

Ale to nie wszystko! Dla jeszcze bardziej zapracowanych, lub dla tych, którzy chcą intensywniejszy trening, jest TURBO SPALANIE 3!

To jest hardkor! Trwa tylko 15 minut, ale jest mega wyczerpujący. Tzn dla mnie, bo Luiza wydaje się dopiero rozgrzewać… Ale i tak jest super, naprawdę polecam! 

 

 

 

 

Oczywiście podczas CAŁEGO treningu daj z siebie wszystko! Bo robisz to przecież tylko dla siebie! Chcesz cieszyć się zdrowiem i żyć jak najdłużej, to musisz o siebie zadbać.

 

 

 

Satysfakcjonującego treningu, DoraZadziora!


 


2 Komentarze

Kejsssiii · Listopad 14, 2017 o 10:14 pm

Od jutra na bank!!! :d HAH

    dorazadziora · Listopad 19, 2017 o 1:53 pm

    Jutra nie ma! Zacznij dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *