Chcesz być szczęśliwy. Ale co robisz, w tym kierunku? 

 

Życzymy szczęścia przy wielu okazjach : składając życzenia urodzinowe, imieninowe, z okazji świąt czy Nowego Roku. Ale co to tak na prawdę znaczy? Jak osiągnąć szczęście?

 

 

Każdy jest inny i inaczej pojmuje szczęście. Ale w jednej rzeczy wszyscy jesteśmy spójni. Musimy uświadomić sobie kiedy czujemy się szczęśliwi. Co sprawia, że się uśmiechamy? Że mamy dobry humor?

 

MUSISZ PRAGNĄĆ SZCZĘŚCIA!

 

Wielu ludzi wybiera NIESZCZĘŚCIE. Nie zdając sobie z tego sprawy powtarzają :

  • Beznadziejny dzień
  • Dziś znowu mam pecha
  • Wszystko się sprzysięgło przeciwko mnie
  • Nic mi się nie udaje
  • Zawsze się spoźniam
  • Nie mam na to szansy
  • Oni mają wszystko, a ja nic

 

Ktoś, kto od samego rana ma takie nastawienie, przyciąga do siebie wszystkie niepowodzenia, które sobie wmówił i musi być nieszczęśliwy.

 

 

cytaty

Marek Aureliusz

 

 

 

 

Kiedy już zmienimy swoje myślenia i uświadomimy sobie co daje nam szczęście, musimy to robić. Doceniać to, co mamy. W codziennym życiu wszędzie dookoła czai się szczęście. Tylko musimy je dostrzec. Otaczajmy się ludźmi POZYTYWNYMI. Pisałam juz to kilka razy i będę to powtarzać do znudzenia. Jesteśmy wypadkową ludźmi z którymi się spotykamy najczęściej. Jeśli w około nas są sami nieudacznicy życiowi, którzy na dodatek NIE CHCĄ ZMIENIĆ SWOJEGO ŻYCIA, to nie jest możliwe, żeby w ich obecności czuć się szczęśliwym!

 

Pamiętaj o tym, że będziesz szczęśliwy tylko wtedy, gdy będziesz tego mocno pragnął. Niektórzy ludzie od tak dawna poddają się przygnębieniu, smutkowi i zniechęceniu, że gdy zdarza im się coś wspaniałego, dobrego czy radosnego myślą sobie : „nie należy być aż tak szczęśliwym”. Ludzie ci tak bardzo przyzwyczaili się do negatywnego myślenia, że czują się nieswojo gdy spotyka ich szczęście. Tęsknią za ulubionym stanem przygnębienia do którego przywykli.

 

 

 

 

 

 

Mądry człowiek powiedział kiedyś : „PESYMISTA ZNAJDZIE PROBLEM NA KAŻDE ROZWIĄZANIE.” I takich ludzi w okoł jest bardzo dużo. UNIKAJ ICH JAK OGNIA!

Nawet jeśli jesteś pozytywną osobą, zawsze uśmiechniętą i pomocną, zadając się z pesymistami twój poziom radości stopniowo maleje! Nie zauważasz tego, ale twój mózg odbiera bodźce. Starając się być empatycznym robisz sobie krzywdę. Przejmujesz problemy, troski, i niepotrzebne informacje innych na nas samych. To doprowadza Cię do tego, że zaczynasz zastanawiać się nad rzeczami o których jeszcze przed chwilą nie miałeś pojęcia. Analizujesz.

 

TAK DZIAŁAJĄ M.IN. MEDIA! Ogłupiają nas. Oglądając tv co widzisz? Ile procent jest dobrych rzeczy, a ile złych? Moim zdaniem 10/90 !  To nie prawda, że na świecie są same wojny, morderstwa, choroby i tego typu rzeczy! ŚWIAT JEST PIEKNY! Tylko trzeba chcieć to dostrzec. Ja wraz z mężem NIE OGLĄDAMY TV OD OKOŁO ROKU. Nie wyrzuciłam go z okna, mam w domu. Ale chodzi nie o sam odbiornik. Bo przecież można obejrzeć porządny film czy program przyrodniczy. Ale wszelkiego rodzaju WIADOMOŚCI , które nam serwują nie powinny się nazywać wiadomości tylko  „ZASTRASZACZE”! Lepiej poczytać interesującą książkę. Na przykład o rozwoju osobistym. 

 

 

 

pozytywne nastawienie

Ralph Waldo Emerson

 

 

Kiedy juz wiesz co daje ci szczęście – ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Popatrz na swoje dziecko, psa lub inną bliską osobę. Uśmiech, mały gest to daje szczęście. Doceń to. I odwzajemnij. Tak jak wspomniałam we wpisie carpe diem dzieci cieszą się ze zwykłych rzeczy, nie marnują czasu, poznają świat.  

Czasami myśląc o szczęściu najczęściej myślimy o pieniądzach, a właściwie o tym, co można za nie kupić. Bogactwo samo w sobie nie uczyni nas szczęśliwym. Bo przecież banknoty są bezwartościowe. To też daje szczęście. Oczywiście. Ale dopiero wtedy kiedy masz z kim to dzielić. Swojej fortuny nie weźmiesz ze sobą do grobu. Tam nikomu nie zaimponuje. Najszczęśliwsi są ci, którzy dają od siebie to, co najlepsze.

 

Z pieniędzmi, jak ze wszystkim, trzeba obchodzić się mądrze. O czym pisze Robert T. Kiyosaki  mając na myśli wolność finansową? Niech pieniądze pracują dla nas, a my CIESZMY SIĘ ŻYCIEM I BĄDŹMY SZCZĘŚLIWI. Życzę tego każdemu. Wtedy świat będzie bardziej przyjazny a uśmiechu dookoła będzie jeszcze więcej.

 

 

mmajerski

Bliscy dają nam szczęście

 

 

 

 

 

Szczęśliwego dnia, DoraZadziora!