Co masz zrobić jutro – zrób dzisiaj !

Miałeś kiedyś jakieś plany, marzenia, cele? Czy zdarzyło Ci się realizować je w ten sposób:

Zacznę od jutra !

Od jutra przechodzę na dietę, zacznę ćwiczyć !

Jutro na pewno nadrobię zaległości !

Znasz to? Tak właśnie objawia się DESTRUKCYJNA wiara w JUTRYZM !!!

 

 

jak spędzić weekend

Fontanny na rynku we Wrocławiu

 

 

Jutro tak naprawdę nie istnieje. Przecież gdy dzisiaj kładziesz się spać i wstajesz rano to dalej jest dzisiaj! Dlatego musimy nauczyć się żyć tu i teraz, a nasze plany zacząć realizować od razu! To my sami kreujemy swoją przyszłość podejmując decyzje i działanie w teraźniejszości. To co zrobisz dzisiaj będzie miało następstwo jutro.

 

Jeśli masz jakieś plany, marzenia lub cele to podejmuj decyzje, które przybliżą Cię do nich. Nawet jeśli są to małe kroki, one też są ważne! Mimo że czasami nam się wydaje, że takie małe kroki nic nie znaczą, jest to błędne myślenie! To właśnie dzięki nim może zadziałać efekt kumulacji  i nasz cel zostanie osiągnięty! Przeważnie to na co musimy poczekać dłużej cieszy najbardziej. A to co łatwo przychodzi, tak samo łatwo odchodzi.

 

 

Nie możesz liczyć na szczęście, ślepy los i tego typu rzeczy. Nikt za Ciebie nie przeżyje twojego życia w ten sposób, który Cię zadowoli. Z resztą mamy tylko jedno życie i nasz czas na Ziemi jest policzony i kiedyś nadejdzie GAME OVER. Dlatego szkoda go marnować. Uwierz w siebie, weź się w garść i do roboty.

 

 

gdzie spędzić wakacje w zimie

Majerscy na wakacjach Fuerteventura styczeń 2018

 

 

Przyszłość i przeszłość nie istnieją, istnieje tylko TERAŹNIEJSZOŚĆ! Dlatego decyzje i działania musisz podejmować teraz. W ten sposób możesz kreować swoją przyszłość. Jeśli chcesz dokonać czegoś w przyszłości to zacznij od dzisiaj robić cokolwiek w tym kierunku.

 

I co ważne : decyzje podejmuj SZYBKO! A nawet powiedziałabym BŁYSKAWICZNIE! Przeważnie tak jest, ze nasza pierwsza myśl jest dobra i całkowicie zgodna z naszą naturą. Dopiero po chwili gdy zaczynamy za dużo analizować potrafimy zmienić zdanie. A wtedy okazja przelatuje nam „koło nosa” i kto inny na tym korzysta. Carpe Diem !

 

 

 

 

Dorota Majerska i córka Emma

 

 

 

Tak więc: ZACZNIJ DZIAŁAĆ TERAZ! A nie jutro…

 

 

Dzisiejszego Dnia, DoraZadziora !