IF – INTERMITTENT FASTING, POST PRZERYWANY, OKNO ŻYWIENIOWE

 

 

Co to takiego jest POST PRZERYWANY? W skrócie jest to podział doby na godziny, w których jemy oraz na godziny, w których postujemy.

 

 

 

Są różne formy: cięższe i lżejsze. Najbardziej rygorystyczna jest opcja 5:2. Czyli jemy przez piec dni, a dwa lub nie tykamy jedzenia. są też lżejsze, które rozkłada się tylko w ciągu 24h, czyli przykładowo: 8 h jedzenia, 16 h post.

 

 

Jak ja stosuję IF posłuchaj 

 

 

 

 

Ja od kilku miesięcy stosuję tę lżejszą opcję. W praktyce polega to na tym, że zjadam kolację około 17-18, a następny mój posiłek jest następnego dnia rano, a właściwie około 10-11. W ten sposób mój post trwa około 16 godzin.

 

 

Dodatkowo rano, trenuję na czczo. Dzięki temu organizm pobiera energię nie ze śniadania, które zjadłam ale z tłuszczu, który we mnie zalega. Jest to fantastyczny sposób na spalenie tłuszczu bez dodatkowych ćwiczeń. Wystarczy trening 20-30- min dziennie, a efekty są oszałamiające!

 

 

 

Taki sposób odżywiania się jest świetny dla osób, które chcą oszczędzić przede wszystkim czas, bo rano nie trzeba myśleć o śniadaniu, można go zjeść przed południem. A dodatkowo służy to naszemu organizmowi, ponieważ w nocy nie traci energii na spalanie pożywienia, tylko się REGENERUJE! A o to chodzi, żeby wstać rano pełnym sił i ochoty do działania.

 

 

 

 

DoraZadziora!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *