CO LUDZIE POWIEDZĄ…

 

 Jak już pisałam, jestem osobą szczerą i asertywną. Ale dochodząc do takiego wniosku musiałam zmierzyć się z czymś bardzo ważnym. Z czymś, co nie każdy potrafi.  A mianowicie, musiałam przestać się przejmować opinią innych ludzi na mój temat! Gdybym tego nie zrobiła, to na pewno nie pisałabym teraz tego bloga! 

Czy przejmowanie się opinią innych jest normalne? Myślę, że większość ludzi odpowie : tak, ale ja odpowiadam : NIE !  I jest to ZDECYDOWANE NIE! 

 

kto to jest mateusz grzesiak

Co ludzie powiedzą?

Wiem, że to nie jest proste. I trzeba tego naprawdę chcieć żeby się udało. A Ty Jeśli masz uczucia (a zakładam, ze tak) to na pewno nie raz ktoś sprawił Ci przykrość mówiąc coś złego lub nieprawdziwego na twój temat. Ale problem tkwi w tym, żeby nie przejmować się krytyką ludzi, którzy nic pozytywnego nie wnoszą w nasze życie.

 

Krytyka konstruktywna od mądrej i życzliwej osoby buduje. Ale jeśli słuchasz wszystkich osób dookoła, również takich, co podcinają nam skrzydła, tak zwanych wampirów energetycznych, to wtedy masz problem. I jest to niestety tylko i wyłącznie twój problem, dlatego TY SAM musisz go rozwiązać.

 

Otaczaj się ludźmi mądrymi i którzy Cię kochają!

 

Jak to zrobić a przede wszystkim po co to robić pomógł mi zrozumieć, między innymi, dr Mateusz Grzesiak. Jeśli chcesz posłuchać i pooglądać co mądrego mówi, obejrzyj poniższy film.

 

Jeszcze niedawno żyłam w takim samym błędnym przekonaniu jak inni. Ale razem z mężem zaczęliśmy zastanawiać się nad naszym życiem i stwierdziliśmy, że trzeba coś zmienić. Nie chcemy być zwykłymi szarymi ludźmi jak większość. Dlatego przestaliśmy przejmować się opinią innych, negatywnych ludzi! To był nasz pierwszy krok ku lepszemu życiu. I zaczęliśmy działać!

 

 

 

Pamiętaj, że jeśli ludzie gadają za twoimi plecami, to znaczy, że ich wyprzedziłeś!

I jesteś od nich lepszy! Bo tak już to jest, gdy ktoś się wyróżnia, nie idzie w tę samą stronę co większość, to ludzie się z niego śmieją… Smutne, ale prawdziwe. Potwierdzeniem tego są słowa wybitnego filozofa Mahatma Gandhi : „najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z Tobą walczą. A później WYGRYWASZ!

Dlatego jeśli chcesz być zwycięzcą, musisz przestać przejmować się co ludzie powiedzą, tylko konsekwentnie robić ROBIĆ SWOJE !!!

 

dorazadziora, co ludzie powiedzą, filozof

Mahatma Gandhi

 

A z mojej strony życzę Ci żebyś na chwilę się zatrzymał i zastanowił nad swoim życiem. Czy jesteś szczęśliwy i obracasz się w towarzystwie ludzi pozytywnych? Jeśli tak, to masz szczęście. A jeśli nie, to zrób porządek w swoim życiu i bądź sobą!

 

 

 

Miłego dnia, Dora Zadziora!

 


 


8 Komentarzy

AgneS · Październik 30, 2017 o 10:00 am

Zgadzam się w 100% !
Pierwszym krokiem w tą stronę czyli stronę szczęśliwego życia , jest weryfikacja osób z którymi przestajesz na codzien a także tych z którymi spotykasz się od „święta” , tych z którymi pracujesz , tym którzy są dla Ciebie autorytetem.
Jeśli wykonasz taka weryfikację moze się okazać ,że tak naprawdę nie lubisz większości z nich , a co za tym idzie przestajesz lubić siebie i stajesz się nie fajnym człowiekiem czyli jesteś nieświadomie nieszczęśliwy.
Ja wykonałam taka weryfikację już kilka razy i za każdym razem ktos „odpada”. Zmieniam towarzystwo , pracę ,nie raz już miasto w którym mieszkam wszystko po to aby żyć w zgodzie z samą soba. Mam gdzieś co inni myślą na ten temat. Czuję że to wszystko miało sens bo teraz jestem we właściwym miejscu z właściwymi osobami ,jestem szczęśliwa jak nigdy w życiu! I dlatego zgadzam się z tym co mówisz w 100% 😘😘😘czekam na kolejne wpisy co bym się mogła do nich krótko 😂 i zwięźle 😁 odnieść 😘

  dorazadziora · Listopad 12, 2017 o 8:49 pm

  Dziękuję, kolejny wpis juz gotowy, pozdrawiam.

Kejsssiii · Listopad 1, 2017 o 10:39 am

Piękny WPIS DoloreS <3 Taki prawdziwy !!! 😀

"(…)Ale problem tkwi w tym, żeby nie przejmować się krytyką ludzi, którzy nic pozytywnego nie wnoszą w nasze życie.

Krytyka konstruktywna od mądrej i życzliwej osoby buduje. Ale jeśli słuchasz wszystkich osób dookoła, również takich, co podcinają nam skrzydła, tak zwanych wampirów energetycznych, to wtedy masz problem.

Otaczaj się ludźmi mądrymi i którzy Cię kochają!(…)"

<3 <3 <3

  dorazadziora · Listopad 12, 2017 o 8:50 pm

  Dziękuję, otaczajmy się pozytywnymi ludźmi, a będziemy się częściej uśmiechać.

Asia · Listopad 1, 2017 o 8:43 pm

Fajny układ bloga.
Przejrzyście. Krótko i na temat. Z klasą .
Podoba mi się:)
Polemizowałabym odrobinę z kwestią potrzeby autorytetów /nauczycieli 🙂 Powinnaś dla siebie sama być i sterem i okrętem i żeglarzem bo tylko
Ty Sama najlepiej wiesz co jest dla ciebie dobre.
Pozdrawiam.

  dorazadziora · Listopad 12, 2017 o 8:51 pm

  Dziękuję. Masz rację, pozdrawiam.

Damian Żukiewicz · Grudzień 17, 2017 o 6:34 pm

Zajebisty wpis Dora!

  dorazadziora · Grudzień 17, 2017 o 7:34 pm

  Dziekuje bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *