BOGATA KOBIETA

 

 

KIM KIYOSAKI

DORAZADZIORA – DOROTA MAJERSKA

Przysłowie mówi, że za każdym odnoszącym sukcesy mężczyzną stoi silna kobieta. Ale nie tylko tak musi być! My kobiety również możemy być świetnymi inwestorkami, bizneswoman czy nawet milionerkami. I to nieprawda, że pierwszy milion trzeba ukraść! Również nie jest prawdą, ze trzeba mieć miliony na koncie, żeby być szczęśliwym pod względem finansowym.

 

Jak już pisałam, moim celem jest osiągniecie wolności finansowej. A co to oznacza? Jaka jest to kwota? Oczywiście odpowiedź dla każdego jest inna. I musimy sami sobie ją ustalić. Chodzi tylko o to, żebyśmy nie musieli chodzić do pracy, a będziemy mieć pieniądze i będziemy żyć na takim poziomie, jak to sobie wymarzymy.

Jednego zadowoli zwykły dom w ciepłym kraju, a inny potrzebuje dziesięciu willi z basenem. Jaki jest mój cel ? Oczywiście, że… nie zdradzę go Wam, ale najważniejsze to go mieć. I konsekwentnie dążyć do jego realizacji. 

 

 

 

 

dorota

Stereotypem jest stwierdzenie, że kobiety i inwestycje nie idą w parze. Nie zgadzam się również, że kobiety umieją tylko wydawać pieniądze. Przecież my kobiety mamy coś, czego mężczyznom brakuje. INTUICJĘ!

 

JAK BYĆ SABĄ

 

 

A poza tym, nie boimy się powiedzieć, że czegoś „nie wiemy” lub „nie rozumiemy”. Dlatego zadajemy pytania. A co za tym idzie, prosimy o pomoc.

  • Kobiety są świetnymi kupującymi. A kupowanie po okazyjnej cenie na pewno wychodzi nam dużo lepiej niż mężczyznom 😉
  • Kolejną cechą jest to, że jednak mniej chętnie podejmujemy ryzyko. Ale musimy uważać, żeby nie przerodziło się to w tak zwany „paraliż analityczny”. Kiedy będziemy za długo analizować może się zdarzyć, że nie zdobędziemy się na żaden krok.
  • Mamy również instynkt opiekunki. Dlatego w pewien sposób „opiekujemy się” swoimi inwestycjami, jak również dbamy o naszych pracowników.
  • Kobiety lubią dużo rozmawiać, dzielić się z przyjaciółkami swoimi spostrzeżeniami i chwalić się efektami. Dlatego uczą się od siebie nawzajem. 

 

Kim Kiyosaki

 

A Ty zadaj sobie następujące pytanie: czy zrobię to, co będzie konieczne, żeby osiągnąć swój osobisty sukces finansowy czy nie? To jest decyzja, którą musisz podjąć i się jej trzymać! 

 

 

Do napisania tego tekstu zainspirowała mnie książka pt. Bogata Kobieta Kim Kiyosaki. Jest to poradnik dla kobiet, które pragną być samodzielne i niezależne finansowo.

Dla kobiet, które nie liczą na to, że zaopiekuje się nimi mężczyzna, rodzina, pracodawca czy państwo.

 

 

Dasz radę, DoraZadziora!

 

 


 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *