„Bądź Najlepszą Wersją Siebie” jest to dalszy ciąg wpisu pt. „Pokochaj Siebie” sprzed prawie pół roku. Opisałam krótką historię o mojej drodze do samoakceptacji. Chcę go trochę udoskonalić i dodać więcej szczegółów. 

 

 

 

 

Oczywiście sens pozostaje taki sam, ale chcę się bardziej skupić na wnętrzu człowieka. Ostatnio bardzo interesuję się rozwojem osobistym i inwestycją w samego siebie pod względem duchowym.

 

 

 

 

 

Nie oglądaj się za siebie

Zawsze idź w stronę słońca

 

 

 

 

 

„Pokochaj siebie” jest o tym, że NIEZBĘDNE do życia jest to, żeby kochać siebie. Bo jeśli Ty sam siebie nie kochasz, to jak może pokochać Cię ktoś obcy? Czyli trzeba dążyć do samoakceptacji na jak najwyższym poziomie. I dlatego pomysł na ten wpis.

 

Nie uda Ci się wykonać tego zadania, jeśli źle czujesz się w swojej skórze. Jeśli masz oponkę na brzuchu, jesz niezdrowo, nie uprawiasz żadnego sportu, albo chociaż jakiegokolwiek ruchu, a Twoja aktywność to pstrykanie w guziki na pilocie do tv i jest Ci z tym dobrze – to okej, możesz próbować teraz pokochać siebie taką jaka jesteś.

 

Natomiast, jeśli jest tak jak to opisałam, ale PRZESZKADZA CI TO, no to nie ma innej rady – musisz SIĘ ZMIENIĆ. Powtarzam „SIĘ” – nikogo ani nic dookoła – SIEBIE!

 

Od czego zacząć? To jest bardzo ważne pytanie! Nie od butów do biegania, stroju na siłownię, pojemników i tony warzyw.

 

OKREŚL SWÓJ CEL! Co chcesz zmienić, co najbardziej Ci przeszkadza, co mniej. Ustal priorytety.

 

Spróbuj małymi krokami. Nie zmieniaj od razu wszystkiego – tak jest łatwiej. Najpierw to, co najbardziej Cię drażni. Jedna rzecz. Być może będzie to tylko czytanie książki pół godziny dziennie? Zamiast tv. Po przeczytaniu nawet jednej książki, w wybranym przez ciebie temacie, GWARANTUJĘ początek zmiany. Na pewno myślenia. Twój horyzont się poszerzy i łatwiej wymyślisz sobie cel. Dlaczego tak piszę?

 

 

 

 

 

 

Czytaj książki

Nasza kolekcja książek z ostatnich miesięcy!

 

 

 

 

Jestem fanką czytania. Czytałam od zawsze, ale miałam przerwę jak zapewne każdy człowiek. Na szczęście powróciłam do czytania i uważam, że to właśnie książki zmieniły moje życie na lepsze. Oczywiście ważne jest to, żeby odpowiednio je dobierać. Jeśli czytasz o czymś co kompletnie Cię nie interesuje to mija się to z celem. Od razu zamknij tę książkę i wybierz inną. Czytanie powinno sprawiać radość. Tylko wtedy ma sens. Czytając uczymy się nowych rzeczy lub przypominamy te, które już znamy. Dlatego myślę, że zmianę siebie można zacząć od przeczytania fajnej dla nas książki.

Jeśli nie lubisz czytać, poszukaj w internecie inspiracji. Chociaż to też po części wiąże się z czytaniem i pisaniem 😉 no ale możesz też oglądać grafikę … W każdym razie możesz nawet oglądać zdjęcia czy słuchać radio. Inspirację można znaleźć wszędzie. Trzeba tylko mieć otwarty umysł na zmiany i przede wszystkim zastanowić się co jest nie tak jak chcesz, żeby było.

 

 

 

 

Dorota Majerska DoraZadziora

Kawa dobra na wszystko 😉

 

 

 

 

 

Ja nie jestem żadnym coachem, dietetykiem ani trenerem, ale jako człowiek żyjący na Ziemi, uważam, że jeśli naprawdę czegoś chcemy to nic nas nie powstrzyma. Ustal cel. Skupiaj się na nim jak najczęściej, a pomysły same będą wpadać Ci do głowy. Okazje będą się nadarzać, tylko musisz je wykorzystać w swojej sprawie najbardziej jak potrafisz!

 

 

 

Jeśli juz pierwszy krok jest opanowany, cel ustalony, efekty juz są widoczne, to pora na kolejny, a potem kolejny i tak rozpraw się ze wszystkim co przeszkadza Ci w sobie, a wtedy droga do samoakceptacji będzie juz dużo prostsza.

 

 

 

Ja wiem, że to ciężkie zadanie, ale gra jest warta nagrody. WYGRYWASZ SWOJE ŻYCIE! W skórze osoby, która kocha siebie i uśmiecha się, kiedy patrzy w lustro. A co dalej się dzieje? Swoim uśmiechem zarażasz innych i nagle cały świat dookoła ciebie jest piękny! Piękne zakończenie, prawda? Chcesz, żeby właśnie tak wyglądało  TWOJE ŻYCIE? To zrób pierwszy mały krok w dobrą stronę, w stronę zmian na lepsze.

 

 

 

 

Kliknij w obrazek, a przeniesiesz się w inną rzeczywistość…

Spełniej swe marzenia

Możesz wszystko

 

 

 

 

Bądź najlepszą wersją siebie! I pokochaj siebie!

 

 

 

 

 

 

Miej Wspaniałe życie, DoraZadziora!